wtorek, 13 listopada 2012

(Nie)suche noce

Jakieś dwa miesiące temu, przez cały tydzień Antosia budziła się z suchą pieluszką i załatwiała rano po przebudzeniu. Postanowiliśmy wtedy zrezygnować z pieluch na noc. Przez prawie dwa miesiące się udawało - Antosia budziła się z suchą pupcią i załatwiała rano. Ale od jakiegoś czasu, niemal codziennie znowu moczy się w nocy. Po jej popłakiwaniu wiem, że musimy wstać i ją przebrać, bo na pewno zrobiła siku. Zawsze zostawiamy u niej zapalona lampkę i nocniczek w widocznym miejscu. Kładę już pod prześcieradło grube ręczniki i podkłady na łóżko. Pomaga to tylko w stosunku do łóżka, do którego nic nie przesiąka. I teraz nie wiem, czy wrócić znowu do pieluszek na noc? Zawsze jak już kładzie się spać i leżymy, proszę ją, żeby jeszcze zrobiła siusiu przed spaniem i robi. Nie wiem co się stało, że nie wytrzymuje do rana i że się nie budzi jak jej się zachce. Nikt na nią nie krzyczy, jak już zrobi siku, tylko pytam czemu nie wstała i czy zapomniała, a ona często odpowiada, że właśnie zapomniała. Najdziwniejsze jest to, że jak nocuje u moich rodziców, to tylko raz zdarzyło jej się zmoczyć w nocy, a oni kładli ją spać bez pieluszki dużo wcześniej niż zaczęliśmy to robić my. Najgorsze jest to, że czasem nawet nie da znać, że zrobiła siku i jak się przebudzę i do niej zaglądam, to wszystko jest już tylko wilgotne, bo zdążyło wyschnąć. Mam nadzieję, że szybko sobie przypomni gdzie się robi siusiu nawet w nocy :)

9 komentarzy:

 1. Może być jeszcze taka możliwość że przemroziła pupę. Może siedziała ostatnio na jakimś betonie, czy coś w tym stylu.
  Dzieci nieraz mają twardy sen i we śnie śnią że chce im się sikać to idą do łazienki, ale to we śnie, w rzeczywistości to wiadomo w pościel :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym zupełnie nie pomyślałam, bo mi zapalenie pęcherza kojarzy się z mega bólem, a jej nic nie boli.

   Usuń
 2. spokojnie - jest jeszcze malutka...takie sytuacje mogą się zdarzyć. Może faktycznie się przeziębiła?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój ma 6 lat i niedawno mu się zdarzyło. W wieku Antosi to normalne zjawisko, wyrośnie z tego. Może warto te majteczki treningowe kupić oszczędzisz pościel a ona nie będzie czuła się jak w pieluszce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o świetny pomysł :) a ja zapraszam wszystkie Panie do mnie na rozdanie :)

   Usuń
 4. moja Oliśka leje w nocy jak smok!Mimo ,że wieczorem robi siku.Kilka razy co prawda zdarzyło się jej obudzić i zawołać ,więc może jest szansa ,że pożegnamy pieluchy...Mój syn posikiwał do 6 roku życia.cóż trzeba to przeżyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może faktycznie za szybko bym chciała, żeby Antosia już wszystko wiedziała i umiała. Chociaż dzisiejsza noc była sucha :)

   Usuń
 5. trochę czasu, cierpliwości i samo przyjdzie ;)

  OdpowiedzUsuń

To jest mój blog i zawiera on moje opinie. Jeśli masz inne - napisz. Pamietaj jednak - komentuj, sugeruj, ale nie obrażaj.