piątek, 1 czerwca 2012

Bezpieczniej wyrzucić niż komuś podarować

Pamiętacie post dotyczący Beaty? Jeśli macie pytania lub wątpliwości piszcie do Oliwkowej Mamy na adres snoopi.90@wp.pl, odpowie na wszystko i całą sytuację wyjaśni, bo temat nadal aktualny. Dlaczego tak tajemniczo? Bo to co przeczytałam aż mnie zmroziło. Pamiętacie mojego posta dotyczącego candy? Zastanawiałam się czy w końcu ktoś "życzliwy" nie doniesie na organizatora i nie wynikną z tego jakieś poważne problemy. Może nagrody są za mało wartościowe by ktoś taki się znalazł, ale kto wie. Czemu znów się nad tym zastanawiam... ART.56 KW - mówi Wam to coś? Mnie do wczoraj też nie. Artykuł ten mówi między innymi o tym, że każda publiczna pomoc jest nielegalna i karalna! To właśnie przytrafiło się blogującej Babci Kubusia. Ma wnuczka, u którego rozpoznano autyzm. Często pisała o swoich problemach i potrzebach oraz o potrzebach Kubusia. Często też znajdowały się osoby chętne do pomocy. Bezinteresowanie tworzyły paczki dla małego Kuby i wysyłały. W ramach podziękowań Babcia pisała o nich na blogu. I nagle do drzwi Babci zapukała policja. Okazało się, że rzeczy otrzymała w sposób niezgodne z art.56 KW co podlega karze. Mało tego, wszystkie osoby wymienione w blogu jako darczyńcy - również podlegają karze. Przeczytajcie sami:


Nasuwa się jeden wniosek: lepiej i bezpieczniej niepotrzebną, choć czasem nową rzecz wyrzucić niż komuś podarować. Brak słów na to w jakim kraju my żyjemy ...

2 komentarze:

  1. No podobna historia jak kiedyś z piekarzem, który nie odprowadził podatku od darowizny, i jak US się o tym dowiedział to splajtował. A on chciała pomóc obdarowywał chlebem potrzebujących, a powinien wedle naszego prawa go wyrzucić.

    OdpowiedzUsuń
  2. mhhhh nasuwa mi się setka zdań na ten temat,i aż mnie krew zalewa ,bo po usunięciu postu odnośnie pomocy dla Beaty,przestały odzywać się osoby chcące pomóc i efekt koncowy zero zebranych rzeczy.nie poddaje się i pomagam dalej po cichu:) także jak coś to e-mail :) dziękuje za posta:*

    OdpowiedzUsuń

To jest mój blog i zawiera on moje opinie. Jeśli masz inne - napisz. Pamietaj jednak - komentuj, sugeruj, ale nie obrażaj.