niedziela, 15 kwietnia 2012

Co z tym Candy?

Jedną z najprostszych form konkursu jest zadanie pytania. Ale jak później wyłonić zwycięzcę? Najbardziej sprawiedliwą formą wydaje się losowanie. A blogowe "cukierasy"? Zazwyczaj polegają one na napisaniu posta pod zdarzeniem, jako deklaracja udziału w zabawie. Czasem trzeba bloga dołączyć do obserwowanych albo wstawić u siebie podlinkowane zdjęcie odsyłające do danego Candy. Finał takiej zabawy jest jednak zawsze taki sam - losowanie zwycięzcy (jednego lub kilku). Zastanawia mnie, jak ma się Candy do gier losowych? Sama chciałabym coś takiego zorganizować, ale po przeczytaniu tego artykułu zastanawiam się czy mogę. A dokładniej, czy jest to legalne i ewentualnie jeśli nie, to czy nie znajdzie się jakaś pokrzywdzona (niewylosowana) osoba z roszczeniami, która może ten fakt zgłosić. Obawiam się, bo w artykule pytanie numer siedem i odpowiedź są takie:

"Czy jeśli ktoś jest osobą prywatną organizującą loterię np. na swoim blogu również ma obowiązek zgłaszania?
Jak wskazano powyżej (pytanie 3) urządzanie gier hazardowych, w tym loterii, przez sieć Internet jest zakazane. Ustawodawca w ustawie o grach hazardowych, z wyjątkiem zakładów wzajemnych, nie wskazuje  innych wyłączeń.
Powyższe oznacza, że nie ma znaczenia jaki podmiot organizuje loterię w sieci Internet. Naruszenie tego zakazu zagrożone jest odpowiedzialnością karną skarbową zgodnie z przepisami rozdziału 9 ustawy – Kodeks karny skarbowy lub karą pieniężną."

Czy jest jakaś różnica między grą hazadrową/losową, a Candy co sprawia, że Candy jest legalne? Odpowiedzcie proszę, jeśli wiecie.

4 komentarze:

 1. A ja nie wiem, co to jest Candy:)
  Jeśli chodzi o czapki, to Ka raczej w.
  Ale ja mam taką nerwicę wdrożoną przez teściową - uszy zakryte:) Natomiast mój osobisty pogląd jest taki, że z braku czapki się nie umiera. Może z synem mi się uda bardziej wyluzować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z tymi uszami mam podobnie - zawsze zakryte! A Candy zazwyczaj polega na deklaracji udziału i już, a potem losowanie :)

   Usuń
 2. Ja nie wiem czy to jest legalne:) Ale wcale nie musi się kończyć losowaniem, można zadać pytanie na które uczestnicy odpowiadają i wybierasz najciekawszą odpowiedź i tyle:)

  OdpowiedzUsuń

To jest mój blog i zawiera on moje opinie. Jeśli masz inne - napisz. Pamietaj jednak - komentuj, sugeruj, ale nie obrażaj.