środa, 11 kwietnia 2012

Nożyczki do paznokci

Chyba największym wyzwaniem dla mnie - mamy, było obcinanie maleńkich paznokietków. Przyznam, że kupiliśmy w tym celu kilka par nożyczek różnych wiodących firm i tylko jedne spełniły nasze oczekiwania. Większość nożyczek jest zbyt "gruba", ciężko chwyta się paznokcie i ciężko obcina. Zazwyczaj musieliśmy czekać, aż paznokietki będą naprawdę długie, żeby je choć trochę skrócić. Po długich poszukiwaniach trafiliśmy na zestaw do pielęgnacji paznokci firmy Akuku. Zestaw zawiera nożyczki, pilniczek oraz cążki. A wygląda to tak:


Nożyczki są świetne. Są na tyle cienkie i poręczne, że radzą sobie nawet z krótkimi paznokciami, ale takimi co już drapią.
Pilniczek idealnie nadaje się do zaokrąglenia nieco krzywo obciętych paznokci. Przydaje się już u nieco starszego dziecka.
Cążki zaczęłam używać najpóźniej i stosuję tylko to paznokci u stópek. Są naprawdę maleńkie - idealnie dopasowane do tak małego użytkownika.

Komplety dostępne są w różnych kolorach - można wybrać odpowiedni dla chłopca lub dziewczynki. Osobiście jestem z zakupu bardzo zadowolona. Szkoda, że nie trafiłam na ten komplet jako pierwszy.
Cały zestaw można kupić za ok. 9zł, także myślę, że to dobra cena za naprawdę dobry produkt.
Ja polecam.

A Wy Drogie Mamy, jak radzicie sobie z paznokciami?
Ja pamiętam, że bardzo się tego bałam i pierwsze obcinanie paznokci należało do mojego męża. Na szczęście szybko przekonałam się, że to nic strasznego :)


2 komentarze:

  1. My mamy cążki Canpola:)
    Dla małego i małej:)

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas cążki odpadają wolę nożyczki-firma Baby Ono u nas jest ok.
    Zapraszam serdecznie na Candy na moim blogu

    OdpowiedzUsuń

To jest mój blog i zawiera on moje opinie. Jeśli masz inne - napisz. Pamietaj jednak - komentuj, sugeruj, ale nie obrażaj.