czwartek, 24 maja 2012

Pokój Antoni - Happino.pl

Kochana Babciu!
Dziękuję bardzo za rowerek, który mi wysłałaś. Właśnie wczoraj przyniósł mi go Pan listonosz. Jest bardzo fajny, ale jeszcze na nim nie jeździłam, bo tatuś nie może go złożyć. Dziś znów próbował i podsłuchałam jak mówi: "Szkoda, że ta instrucja pińcet stron nie ma. Mogła go sama złożyć, a nie w częściach wysyła głupia baba", ale ja nie wiem jaka baba. Chciałam spytać tatusia, ale mama mówi, że nieładnie podsłuchiwać, to nie pytałam.
Wiesz babciu, mamusia powiedziała, że na moje urodziny będę mogła zaprosić koleżanki. Chyba poproszę Gabrysię, Majeczkę i Zuzię. I jeszcze może małą Julcie i Hanię no i Alicję. I nie wiem kogo jeszcze. Wiesz babciu, że z okazji moich urodzin rodzice wyremontowali mój pokoik? Mamusia powiedziała, że musi być ładnie jak przyjdzie do mnie tyle koleżanek. I sama mogłam wybrać sobie kolor i obrazki na ściane i literki i wszystko. Tak troszkę Ci opowiem jak wygląda, a jak przyjedziesz to sama zobaczysz.
Byliśmy w sklepie i oglądałam farby i wybrałam sobie taki jasny fioletowy, tzn bardziej różowy, no taki - mama mówi, że to lawendowy, ale ja nie wiem co to lawendowy. Nad moim łóżeczkiem powiesiliśmy taką tabliczkę z kotkiem, bo ja uwielbiam kotki i moim imieniem - Antonia. Obok łóżeczka tatuś nakleił na ścianie dużego pieska, żeby mnie pilnował i straszył złe sny. I chyba te złe sny się go boją, bo wcale nie przychodzą.
Pamiętasz babciu jakie miałam mebelki? Takie jednego koloru, takie jasne takie troszkę jak piasek. To kupiliśmy takie kolorowe motylki i teraz już są ładne i nie takie smutne. A na szafie, tam gdzie mamusia zaznaczała jaka już jestem duża, przykleiła taką miarkę żeby było łatwiej zaznaczyć. Też wybrałam z kotkiem, bo wiesz że uwielbiam kotki. I kupiliśmy jeszcze kilka obrazków też z kotkiem i ptaszkiem i misiem i powiesiliśmy tam na ścianie gdzie stoi taka szafka z szufladami i moje biureczko. I na biureczko mama też kupiła mi ramkę na zdjęcie. Była taka z kotkiem, ale mama powiedziała, że za dużo już tych kotów i kazała wybrać z misiem. Ale z misiem też mi się podoba, bo ja bardzo lubię bajkę Mały Miś Kuba. Szkoda, że nie było też z małpką, bo bardzo lubię Ciekawskiego George'a.
Teraz już wiesz jaki mam ładny nowy pokoik. Bardzo mi się podoba. A przyjedziesz do nas na moje urodziny? Bo mamusia mówi, że nie wie i mam się sama spytać. To się sama pytam - przyjedziesz? A przywieziesz mi te dobre ciasteczka? I mój nowy pokój zobaczysz. Przyjedziesz, prawda?
Muszę już konczyć, bo mamusia idzie na pocztę i wyślę mój list.
Papa babciu.

5 komentarzy:

 1. List do Babci nas rozbawił i wzruszył jednocześnie- jest świetny! Pozdrawiamy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że się podoba :)

   Usuń
 2. Super!
  Zapraszam do Nas;-)

  OdpowiedzUsuń

To jest mój blog i zawiera on moje opinie. Jeśli masz inne - napisz. Pamietaj jednak - komentuj, sugeruj, ale nie obrażaj.